Licówki

W walce o piękny uśmiech nie zawsze wystarczą regularne wizyty u stomatologa czy dokładnie i regularnie mycie zębów. Choć zabiegi higieniczne i profilaktyka są podstawą, to jednak z powodu obciążeń genetycznych, schorzeń, używek czy uszkodzeń mechanicznych narażeni jesteśmy na utratę idealnego kształtu czy odcienia zębów. Ratunkiem są nowoczesne licówki, które w mało inwazyjny, szybki i skuteczny sposób przywracają utracony blask.

licówki Łódź

Zakładanie licówek na pojedyncze zęby gwarantuje ogromną precyzję i pełne pokrycie powierzchni zęba. W praktyce właściwie nie ma przeciwwskazań, aby licówki mocowane były na wszystkich zębach. Zdecydowanie częściej zakładanie licówek dotyczy jednak przednich zębów, które widoczne są podczas mówienia, jedzenia czy uśmiechania się.

W przeciwieństwie do innych metod, np. koron, licówki w znacznie mniejszym stopniu ingerują w naturalną tkankę zęba. Dzięki temu pacjent nie jest narażony na wystąpienie powikłań czy stanów zapalnych. Tym co odróżnia licówki na tle innych zabiegów ratujących kondycję oraz wygląd zębów jest ich trwałość oraz naturalny efekt. Dotyczą one zwłaszcza nowoczesnych elementów, typu licówki porcelanowe. W przeciwieństwie do swoich kompozytowych odpowiedników są one bardziej estetyczne i odporne na zużycie.

Zakładanie licówek

Zakładanie licówek to sztuka. Wymaga od dentysty maksymalnej dokładności oraz wiedzy, dlatego w poszukiwaniu godnej zaufania kliniki w Łodzi skontaktuj się z nami. Idealnie dopasowane licówki powinny wyglądać naturalnie, a odcieniem pasować do pozostałych zębów. Ważny jest także ich kształt — licówki porcelanowe oraz kompozytowe nie powinny wywoływać dyskomfortu ani zgryzu urazowego.

Stomatolog na podstawie wywiadu lekarskiego przeprowadzonego z pacjentem poznaje jego oczekiwania i na tej podstawie określa, jaka metoda poprawy uśmiechu będzie najlepsza. Licówki tradycyjne lub licówki porcelanowe — wybór materiału zależy od preferencji i przewidzianego budżetu.

Samo zakładanie licówek możliwe jest tylko na zdrowe zęby. Dlatego przed wykonaniem zabiegu pacjent powinien skorzystać z przeglądu dentystycznego i w razie konieczności zdecydować się na wypełnianie ubytków lub leczenie kanałowe pod mikroskopem. W dalszej kolejności powierzchnia zębów jest piłowana i na tak przygotowaną bazę stomatolog osadza i cementuje licówki.

Jeżeli nie wiesz, na jaki rodzaj uzupełnienia się zdecydować, poniżej prezentujemy zalety licówki:

  • licówki porcelanowe nie ulegają przebarwieniom ani uszkodzeniom,
  • materiał, z jakiego są wykonane nie wywołuje stanów zapalnych ani reakcji uczuleniowych,
  • wyglądają naturalnie i idealnie dopasowują się do zęba,
  • efekt po założeniu licówki jest długotrwały,
  • zabieg jest w pełni odwracalny,
  • zakładanie licówek jest mniej inwazyjne niż inne zabiegi.