Protetyka

Zęby zniszczone w skutek chorób lub uszkodzeń wcale nie muszą szpecić Twojego uśmiechu. Tak samo jak ubytki powstałe po usunięciu lub wypadnięciu zęba stałego, mogą zostać skutecznie zakamuflowane. Protetyka zajmuje się nie tylko estetycznym aspektem Twojego uśmiechu, ale przede wszystkim przywraca komfort. Spożywanie posiłków, żucie i rozmowa - te zwyczajne, codzienne czynności mogą odebrać Ci radość życia, jeśli stan Twojego uzębienia wykazuje braki. Protetyka jest szansą na odzyskanie zębów poprzez ich pieczołowite odtworzenie. Specjaliści z tej dziedziny, którzy przyjmują pacjentów w ośrodku zlokalizowanym w mieście Łódź, kompleksowo zatroszczą się o Twoje potrzeby. Proponując protezy uzupełnią wszelkie ubytki i ochronią sąsiednie, zdrowe zęby przed uszkodzeniami. Pamiętaj, że nawet pojedyncza luka w uzębieniu ma istotny wpływ na kondycję całej jamy ustnej, a nawet organizmu. Protetyka to nowoczesna, niezwykle skuteczna broń w walce z:

  • naruszoną stabilnością zębów sąsiadujących
  • wysuwaniem zębów, które są naprzeciw
  • ścieraniem się zębów resztkowych
  • zaburzeniami w stawach skroniowo-żuchwowych

Protetyka istotna z punktu widzenia zdrowia i urody

Protetyka jest elastycznym rozwiązaniem różnych problemów z uzębieniem. Oferuje kilka produktów w zależności od oczekiwań i możliwości pacjenta:

  • protezy stałe – wkłady, korony, mosty
  • protezy ruchome – nakładkowe i szkieletowe, osiadające częściowe i stałe

Nowoczesne protezy, które zaoferują Ci nasi specjaliści są bardzo dyskretne i wysokogatunkowe. Protetyka to dziedzina stomatologii, która wciąż rozwija się, proponując pacjentom coraz nowsze technologie. Tak precyzyjne wypełnienie ubytków sprawia, że stajesz się posiadacze nowego, olśniewającego uśmiechu na całe życie. Co ważniejsze, dyskomfort odczuwalny przy noszeniu protezy jest zredukowany do minimum. Dobrze dobrany produkt, odpowiednio osadzony i użytkowany pozwala wierzyć, że nie odczujesz obecności ciała obcego w jamie ustnej. Protetyka stwarza warunki do odzyskania wygody i zdrowego wyglądu.