Protetyka

Zęby zniszczone w skutek chorób lub uszkodzeń wcale nie muszą szpecić Twojego uśmiechu. Tak samo jak ubytki powstałe po usunięciu lub wypadnięciu zęba stałego, mogą zostać skutecznie zakamuflowane. Protetyka zajmuje się nie tylko estetycznym aspektem Twojego uśmiechu, ale przede wszystkim przywraca komfort. Spożywanie posiłków, żucie i rozmowa — te zwyczajne, codzienne czynności mogą odebrać Ci radość życia, jeśli stan Twojego uzębienia wykazuje braki. Protetyka jest szansą na odzyskanie zębów poprzez ich pieczołowite odtworzenie. Specjaliści z tej dziedziny, którzy przyjmują pacjentów w ośrodku zlokalizowanym w mieście Łódź, kompleksowo zatroszczą się o Twoje potrzeby. Protetyka stomatologiczna pozwoli wdrożyć rozwiązania, które wypełnią wszelkie ubytki i ochronią sąsiednie, zdrowe zęby przed uszkodzeniami. Pamiętaj, że nawet pojedyncza luka w uzębieniu ma istotny wpływ na kondycję całej jamy ustnej, a nawet organizmu, dlatego protetyka stomatologiczna zalecana jest już przy pierwszym ubytku.

protetyka stomatologiczna

Protetyka to nowoczesna, niezwykle skuteczna broń w walce z:

  • naruszoną stabilnością zębów sąsiadujących
  • wysuwaniem zębów, które są naprzeciw
  • ścieraniem się zębów resztkowych
  • zaburzeniami w stawach skroniowo-żuchwowych

Obalamy wszelkie mity, jakoby protetyka stomatologiczna była zarezerwowana wyłącznie dla starszych osób. Współczesne kanony piękna oraz poczucie estetyki sprawiają, że z dobrodziejstw tej dziedziny korzystają także ludzie młodzi, których stan uzębienia daleki jest od ideału. Protetyka stomatologiczna spełnia marzenia o zdrowym i atrakcyjnym wyglądzie.

Protetyka istotna z punktu widzenia zdrowia i urody

Protetyka jest elastycznym rozwiązaniem różnych problemów z uzębieniem. Oferuje kilka produktów w zależności od oczekiwań i możliwości pacjenta:

  • protezy stałe – wkłady, korony, mosty
  • protezy ruchome – nakładkowe i szkieletowe, osiadające częściowe i stałe

Nowoczesne protezy, które zaoferują Ci nasi specjaliści są bardzo dyskretne i wysokogatunkowe. Protetyka to dziedzina stomatologii, która wciąż rozwija się, proponując pacjentom coraz nowsze technologie. Tak precyzyjne wypełnienie ubytków sprawia, że protetyka stomatologiczna to ratunek dla osób, które utraciły radość życia, pewność siebie, a nawet poczucie własnej wartości. Rozumiemy, jak ważny jest piękny i zdrowy uśmiech. Protetyka stomatologiczna w naszej klinice pomoże Ci odzyskać nowy, olśniewający uśmiech, i to na całe życie!

Co ważniejsze, dyskomfort odczuwalny przy noszeniu protezy jest zredukowany do minimum. Dobrze dobrany produkt, odpowiednio osadzony i użytkowany pozwala wierzyć, że nie odczujesz obecności ciała obcego w jamie ustnej. Protetyka stwarza warunki do odzyskania wygody i zdrowego wyglądu.