Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięcia to bez wątpienia największe wyzwanie dla każdego dentysty. W naszym gabinecie w mieście Łódź szczególnie skupiamy się na stworzeniu przyjaznej atmosfery, która zachęci do regularnych wizyt najmłodszych pacjentów. Wraz z rodzicami dbamy o komfort dzieci i ograniczamy do minimum poziom stresu, jaki może towarzyszyć im podczas wizyt stomatologicznych. Stomatologia dziecięca to szeroki zakres działań dentystycznych, które przeprowadzane są już na zębach mlecznych. Dbamy nie tylko o stan uzębienia, ale również świadomość tego, jak istotne znaczenie dla przyszłej kondycji zębów mają właśnie mleczaki. Pierwsze zęby odpowiednio pielęgnowane już od najmłodszych lat stanowią bazę dla zębów stałych, towarzyszących nam przez całe życie. Dlatego stomatologia dziecięca obejmuje szereg czynności nie tylko leczniczych, ale także uświadamiających dla maluchów i ich rodziców.

Stomatologia dziecięca - zabiegi dentystyczne dla najmłodszych

Do naszego gabinetu zapraszamy najmłodszych mieszkańców miasta Łódź wraz z rodzicami. Gwarantujemy empatyczne, serdeczne podejście na profesjonalnym poziomie. Zakres leczenia, jaki oferujemy dla dzieci obejmuje:

  • bezbolesne leczenie próchnicy z użyciem lasera i/lub ozonu - próchnica to jedna z najczęstszych chorób dotykających zęby mleczne. Nie powinna być bagatelizowana czy zbywana argumentem, że "zęby wypadną, a wraz z nimi zniknie problem". Nieleczona próchnica ma negatywny wpływ na kondycję całego organizmu i może być przyczyną infekcji.
  • reminalizacja z użyciem fluoru, który wytrąca składniki mineralne w uszkodzonych miejscach
  • ozon, który pomaga w walce z bakteriami w próchnicy powierzchniowej i wytwarza barierę ochronną
  • wypełnienie zębów mlecznych czasowe lub ostateczne
  • ekstrakcja zęba mlecznego
  • laserowa plastyka wędzidełka

Stomatologia dziecięca łączy w sobie zabiegi profilaktyczne i lecznicze. Jej celem jest utrzymanie lub przywrócenie optymalnych warunków w jamie ustnej, aby dziecko było zdrowe i czuło się komfortowo.