Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięcia to bez wątpienia największe wyzwanie dla każdego dentysty. W naszym gabinecie w mieście Łódź przyjmuje dentysta dla dzieci, który szczególnie skupia się na stworzeniu przyjaznej atmosfery, która zachęci do regularnych wizyt najmłodszych pacjentów. Dentysta dla dzieci wraz z rodzicami dba o komfort najmłodszych, ograniczając do minimum poziom stresu, jaki może towarzyszyć im podczas wizyt stomatologicznych.

dentysta dla dzieci

Stomatologia dziecięca to szeroki zakres działań dentystycznych, które przeprowadzane są już na zębach mlecznych. Dentysta dla dzieci dba nie tylko o stan uzębienia, ale również świadomość tego, jak istotne znaczenie dla przyszłej kondycji zębów mają właśnie mleczaki. Pierwsze zęby odpowiednio pielęgnowane już od najmłodszych lat stanowią bazę dla zębów stałych, towarzyszących nam przez całe życie. Dlatego stomatologia dziecięca obejmuje szereg czynności nie tylko leczniczych, ale także uświadamiających dla maluchów i ich rodziców.

Dobry dentysta dla dzieci

Jaki powinien być dobry dentysta dla dzieci? Powinien wzbudzać zaufanie, rozładowywać napięcie, wspierać małego pacjenta. W tym przypadku liczy się nie tylko wiedza oraz doświadczenie. Dentysta dla dzieci to również psycholog, który dba o komfort maluchów. Przyjazna atmosfera panująca w gabinecie oraz bezbolesne zabiegi stomatologiczne to szansa na zdobycie sympatii dziecka, które będzie chciało wracać do gabinetu. Ze względu na to, że przeglądy są bardzo ważne i powinny być wykonywane systematycznie oraz precyzyjnie, dentysta dla dzieci to jeden ze specjalistów, który towarzyszy maluchowi od pierwszych ząbków. Oprócz działań doraźnych, dentysta dla dzieci przekazuje cenne wskazówki rodzicom, tłumacząc jak dbać o stan uzębienia i higienę jamy ustnej w warunkach domowych.

Stomatologia dziecięca — zabiegi dentystyczne dla najmłodszych

Do naszego gabinetu zapraszamy najmłodszych mieszkańców miasta Łódź wraz z rodzicami. Gwarantujemy empatyczne, serdeczne podejście na profesjonalnym poziomie. Zakres leczenia, jaki oferuje dentysta dla dzieci obejmuje:

  • bezbolesne leczenie próchnicy z użyciem lasera i/lub ozonu - próchnica to jedna z najczęstszych chorób dotykających zęby mleczne. Nie powinna być bagatelizowana czy zbywana argumentem, że "zęby wypadną, a wraz z nimi zniknie problem". Nieleczona próchnica ma negatywny wpływ na kondycję całego organizmu i może być przyczyną infekcji.
  • reminalizacja z użyciem fluoru, który wytrąca składniki mineralne w uszkodzonych miejscach
  • ozon, który pomaga w walce z bakteriami w próchnicy powierzchniowej i wytwarza barierę ochronną
  • wypełnienie zębów mlecznych czasowe lub ostateczne
  • ekstrakcja zęba mlecznego
  • laserowa plastyka wędzidełka
  • leczenie kanałowe pod mikroskopem (dla starszych dzieci i nastolatków).

Stomatologia dziecięca łączy w sobie zabiegi profilaktyczne i lecznicze. Jej celem jest utrzymanie lub przywrócenie optymalnych warunków w jamie ustnej, aby dziecko było zdrowe i czuło się komfortowo.