Wybielanie zębów

Spożywanie kolorowego jedzenia, kawy, herbaty, palenie papierosów – to najczęstsze przyczyny przebarwień zębów. Nie tylko szpecą ich powierzchnię, ale z czasem wnikają głębiej, widocznie zmieniając strukturę zębów. Rozmaite metody domowego wybielania w tym przypadku nie wystarczą. A przecież każdy chciałby mieć piękne i białe zęby – są one bowiem wizytówką każdego człowieka. Choć większość zmian jest odwracalna, do ich cofnięcia najlepiej wybrać profesjonalne wybielanie zębów. Piękny uśmiech i zdrowe, białe zęby można uzyskać za pomocą nowoczesnych metod wykorzystujących różnego rodzaju technologie. To dobry wybór nie tylko ze względu na spektakularny efekt, ale również bezpieczeństwo. W naszym gabinecie dentystycznym, którego siedzibą jest Łódź, pozbędziesz się nieestetycznych przebarwień i odzyskasz moc uśmiechu. Co ważne, nasi specjaliści stomatologii estetycznej skupiają się nie tylko na uzyskaniu konkretnego odcienia bieli, ale przed każdym zabiegiem sprawdzają stan dziąseł oraz uzębienia. W pierwszej kolejności proponują zabezpieczenie ubytków lub ich wypełnienie, usunięcie kamienia i osadu – wszelkie działania, które sprawią, że wybielanie zębów będzie najbardziej efektywne. W większości przypadków konieczne jest wcześniejsze wykonanie zabiegów takich jak skaling czy piaskowanie odpowiedzialnych za pozbycie się złogów kamienia nazębnego i przygotowanie zębów do wybielania.

Wybielanie zębów różnymi metodami

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, indywidualne decydujemy, jakie wybielanie zębów sprawdzi się najlepiej u danej osoby. Wybór konkretnego zabiegu jest uzależniony głównie od efektu, jaki chcesz uzyskać. Zdarza się, że pacjenci, którzy chcą uzyskać bardzo białe zęby, muszą powtarzać zabieg wybielania – zwłaszcza w przypadku bardzo dużych przebarwień wynikających np. z nieodpowiedniej codziennej diety.

Wybielanie zębów przeprowadzamy kilkoma metodami:

  • gabinetową, przy pomocy lampy Beyond. To jednorazowy zabieg polegający na położeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowanie go poprzez światło akceleratora. Wybielanie zębów tą metodą sprawia, że są one białe i lśniące. Sam zabieg trwa ok. 45 minut, a efekt utrzymuje się przez około 2 lata.
  • domową tzw. nakładkową – pobieramy na pierwszej wizycie wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby, które oddajemy na następnej wizycie. Pacjent w domu aplikuje do nich środek wybielający i pozostawia na zębach (ok. 8h) przez 7-14 dni. Czasami podczas wybielania występuje nadwrażliwość zębów na zimno. Wówczas stosujemy fluor lub ozon zwalczający nadwrażliwość.
  • wybielanie zębów martwych od wewnątrz. Przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym, przy możliwym wsparciu wybielaniem zewnętrznym (lampy Beyond lub nakładkami – by przyspieszyć i zwiększyć efekt)

Wszystkie wyżej wymienione metody są bezpieczne dla pacjentów. Wykonywane są przez naszych specjalistów z ogromnym doświadczeniem, dzięki czemu nie muszą się Państwo obawiać o efekty.

Jeżeli chcą Państwo zmienić swój uśmiech na lepsze, a Waszym marzeniem są piękne, białe zęby – zapraszamy na konsultację. Podczas wizyty określimy, jakie czynności konieczne będą przed wykonaniem wybielania oraz jaka metoda będzie w konkretnym przypadku najlepsza.